Znaleźć pracę marzeń czy pracować w biurze - jak lepiej wykonywać swoje obowiązki?

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających - kompletny budżet domowy w wersji komercyjnej - Finanse Domowe 2

Znaleźć pracęKażdy poszukujący nowej, wymarzonej pracy rozpoczyna wielką, ale jakże trudną wyprawę po swój Święty Graal wolności finansowej. Niestety wielu z nas, nigdy nie odnajdzie tego wymarzonego kielicha, jednak jeśli jesteś osobą ambitną z pewnością warto szukać. Każda kolejna posada powoduje, że człowiek na nowo nabiera "wiatr w żagle", budzi się do twórczego myślenia, otrzymuje solidną dawkę pozytywnej motywacji a domowe finanse systematycznie rosną. Zazwyczaj jednak po dłuższym lub krótszym okresie, następuje dziwne rozprężenie, marazm, brak rozwoju i apatia. Nagle po kilku latach pracy, jesteś kompletnie wypalony i znudzony aktualną sytuacją zawodową.

To pierwszy dzwonek do zmiany pracodawcy albo zmian w sposobie pracy.

A może Twój pracodawca, kierownik, menadżer nie potrafią zarządzać ludźmi? Może wystarczy zmienić pewne zasady i diametralnie odmienić sposób pracy, dzięki czemu wzrośnie produktywność, sprzedaż a tym samym Twoje wynagrodzenie? Zapytasz pewnie - co mam na myśli? Właśnie spieszę z krótkim wyjaśnieniem wraz z wiele mówiącym, czasem nawet szokującym materiałem filmowym.

Dlaczego nie pracujesz w pracy?

Okazuje się, że bardzo dużo czasu w pracy po prostu marnujemy. Każdy z nas to przyzna. Najpierw poranna kawa, potem garść informacji z Internetu, a co słychać na fejsbuku? W tzw. międzyczasie zawsze znajdzie się chwilka na papieroska, miłą pogawędkę z koleżanką, a to jakieś sprawy w kadrach, zaplanowane zebranie, przerywnik muzyczny, rozwiązanie jakiegoś problemu kolegi...

Można by tak wyliczać i wyliczać. Każda z opisanych czynności zajmuje co najmniej kilka minut. Po pomnożeniu okazuje się, że nie pracujesz efektywnie przez 8 godzin, ba, niech będzie 6, no dobra zostańmy przy pięciu. Stąd wynikają frustracje prezesów o czas pracy, rozmaite blokady internetowe, napomnienia i ponaglenia. Niestety sami menedżerowie są również winni. A któż właśnie przeszkadza pracownikowm wymyślając, co rusz to nowe spotkania, zebrania, analizy czy telekonferencje? Kto czuwa nad pracownikami niczym Wielki Brat?

Jak lepiej pracować?

Jason Fried w swoim wystąpieniu, w niezwykle barwny i entuzjastyczny sposób ukazuje główne problemy, z jakimi borykamy się my - pracownicy, którzy nie pracują w domu. Pewne stwierdzenia Jasona w pierwszym momencie były dla mnie nieco szokujące, jednak po namyśle zauważam w nich duży potencjał. Wytyka on podstawowe błędy menedżerów i nakreśla kilka ciekawych rozwiązań.

Nie chcę zdradzać wszystkiego, nadmienię tylko, że obecnie można juz zaobserwować tendencje - o których mowa będzie w filmie - w polskich realiach. Są to może narazie pojedyncze firmy ale różnice widać z upływem lat (zarządzanie pasywne zasobami ludzkimi, brak ograniczeń lokalizacyjnych, gry komputerowe w ramach odprężenia... itp).

Jako ciekawostkę podam fakt, iż znam pewnego kierownika, który próbował wprowadzać w życie nowe sposoby zarządzania. Na początku postawił na stałą łączność przez komunikator. Zero przeszkadzania pracownikom (oczywiście w miarę możliwości). Pierwsze miesiące były wręcz tragiczne. Wysłuchiwał obelgi, niemiłe epitety. Co było dalej? Cóź, po roku stał się najlepiej ocenianym kierownikiem w całej firmie.

Gorąco polecam poniższy materiał filmowy.

Warto zatrzymać się na chwilę i zastanowić, czy pewne pomysły możesz wcielić w życie w Twojej firmie czy organizacji.

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
12 + 3 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Wspieramy

Siepomaga.pl