I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Wytrwałość - droga do osiągania celów

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Czy wiesz, że na geniusz składa się w 90% praca i wytrwałość, zaś tylko 10% to prawdziwy talent? Prawie każdy genialny wynalazca swój sukces osiągnął przez ciężką, mozolną pracę i wiarę we własne możliwości.

Henry Ford powiedział kiedyś:

„Jeżeli myślisz, że coś możesz lub czegoś nie możesz, za każdym razem masz rację.”

Jest to bardzo mądre stwierdzenie, które ukazuje, że prawda jest tym, w co wierzysz. Jeżeli jesteś przekonany, że osiągniesz wyznaczony cel, pewne jest, że tak się stanie. Ostateczny sukces jest tylko kwestią czasu ale niezbędna jest tutaj głownie

wytrwałość,

niekiedy wbrew wszystkiemu i wszystkim dookoła. Analogicznie, gdy nie wierzysz w sukces przedsięwzięcia prawie pewna jest porażka.

Przybliżę teraz sylwetkę Pana Lucjana Łągiewki - genialnego konstruktora wynalazcę. Dobrych kilka lat temu przyglądał się on wirom wodnym i zauważył pewne ciekawe zależności. Sposób zachowania spadającego strumienia do wody został odzwierciedlony w niesamowitym zderzaku, który w dziwny sposób (wbrew znanym prawom fizyki) pochłania energię uderzenia. Siła bezwładności prawie nie istnieje. Mówiąc prościej, osoba siędząca wewnątrz pojazdu praktycznie nie odczuwa skutków zderzenia - nie uderza w kierownicę (testy przeprowadzono przy prędkości 60 km/h w "maluchu"). Powiesz - rewelacja, niesamowite. Niestety świat naukowy (i nie tylko) całe lata wyśmiewał się z odkryć naukowca, całkowicie bagatelizując moc wynalazku.

Tutaj mała dygresja. Nie daj sobie nigdy wmówić, że czegoś nie osiągniesz, nie dasz rady. To błąd. Tylko Ty sterujesz swoim życiem. Rewelacyjna wiadomość dla Ciebie to to, że wszystko, co potrzebujesz, aby osiągnąć wyznaczony cel, jest w Tobie i tylko Ty możesz zadecydować, czy dasz radę i będziesz na tyle wytrwały, aby ukończyć plan. Niech zwycięży Twój

upór.

Wracając do tematu zderzaka, pamietam rok 1996, kiedy to Pan Lucjan w telewizji polskiej prezentował swoje wynalazki. Był wyszydzany i wyśmiewany. Przyprawił to problemami ze zdrowiem. Dopiero teraz jego wytrwałość i wiara powoli zostają doceniane. Wreszcie zaczynają mu wierzyć pseudonaukowcy i prywatne korporacje. Wraz z synem z pasją rozwijają firmę, która wykorzystuje potencjał genialnego odkrycia.

Formuła 1 już w tej chwili czerpie część technologii opartych na wynalazku Łągiewki do lepszej amortyzacji bolidu (są niestety pewne kłopoty z patentami). Ponadto są już pierwsze pomysły zastosowania zderzaka w ogromnych statkach, celem wyeliminiowania problemów z dokowaniem. Prawdziwy potencjał jest ogromny.

Jestem całkowicie pewien, że Pan Lucjan (a w tej chwili jego syn) osiągnie wymarzony sukces a wynalazek rozpowszechni się na świecie i tym samym uratuje życie wielu ludzi.

Na koniec zapamietaj, że

"W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa ..., nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość..."

Budda

Taka sama zależność jest w życiu. Życzę Ci niezłomnej wytrwałości i uporu każdego dnia a zdobędziesz wszystko czego zapragniesz. Jeśli przegrana, tak naprawdę nie istnieje, oznacza to, że

nigdy nie wolno się poddawać,

lecz pracować wytrwale a sukces będzie tylko kwestią czasu.

Zachęcam do obejrzenia krótkiego filmu z udziałem Nicka Vujicica, który może być dla Ciebie źródłem motywacji do wytrwałości.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl