I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Wanda Półtawska, wyśmienity audiobook z obozu

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Wanda Półtawska, I boję się snów

Szczególnie polecam wspomnienia z obozu w Ravensbrück, opisane przez bliską przyjaciółkę Jana Pawła II - panią prof. dr n. med. Wandę Półtawską. Książka "I boję się snów", to osobisty pamiętnik z obozu koncentracyjnego w latach 1941-1945.

Niezwykłą cechą tych refleksji jest ukazanie godności i człowieczeństwa w świecie opanowanym przez chaos, brutalność, strach, i upodlenie. Opis poniżenia i cierpienia oraz nieludzkich eksperymentów pseudomedycznych, jakim wśród wielu kobiet była poddawana autorka, ma z pewnością ogromną wartość dokumentalną, jako gorzka prawda o ciemnej stronie człowieczeństwa.

Codzienne życie w obozie, z dala od rodziny i przyjaciół, wśród okrutnych morderców, w panującym wszechobecnie głodzie i śmiertelnych chorobach, staje się drogą wielkiego poświęcenia. Pani Wanda stwierdza w pewnym momence, iż nienawiść do swoich oprawców należy bezwzględnie usunąć z umysłu a w jej miejsce powinna zagościć nadzieja i przebaczenie.

Zaskakujący, z mojego punktu widzenia, jest  powrót autorki z obozu do stron rodzinnych. Okazało się, iż obfitował w różne, wydawało by się nieoczekiwane sytuacje. Pierwszy raz spojrzałem na "wyzwolicieli" całkiem odmiennie niż w Czterech Pancernych.

Na koniec ważna rzecz. Jeżeli jesteś zainteresowany, koniecznie sięgnij po wersję elektoniczną w formie audiobooka z rewelacyjnym lektorem Czesławy Monczki, która w nietuzinkowy sposób wciela się w rolę Wandy.

Jak dla mnie jest to jeden z ważniejszych audiobooków. Polecam.

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl