I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Uważasz, że znasz się co nieco na elektryce? Ważniejsza wiedza czy doświadczenie?

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Jak poprawnie rozpoznać żarówki?Nie sposób kategorycznie stwierdzić, czy ważniejsza w życiu jest zdobyta wiedza, tomy przeczytanych mądrych książek i setki wygłoszonych referatów czy doświadczenie zawodowe i praktyka w swojej dziedzinie. To, co wydaje się najważniejsze, to sam fakt poczucia i zrozumienia tematu.

Często ludzie mówią - nie czuję tego, nie do końca to rozumiem - a tym samym przyznają się do własnych braków i luk w przedmiocie zagadnienia. Sytuacja idealna to połączenie olbrzymiej wiedzy poparte sowitym doświadczeniem i cieżką pracą.

Co chciałbym Ci zaproponować nawiązując do wcześniejszej myśli? Ponoć każdy zna się choć trochę na elektryce. Tę prawdę bądź półprawdę słyszy się często. Dla rozruszania szarych komórek proponuję krótką zagadkę logiczną, związaną z prądem elektrycznym.

Zatrzymaj się na moment i skup się troszeczkę. Zadanie jest następujące:

Istnieją 2 pokoje. W pierwszym z nich znajdują się 3 włączniki światła, zaś w drugim są 3 żarówki. Znajdujesz się w pierwszym pokoju. Możesz przejść z pierwszego pomieszczenia do drugiego, ale wrócić się już nie można. Jedyne co masz wykonać to zidentyfikować wszystkie trzy żarówki - tzn. które włączniki odpowiadają za poszczególne światła. Możesz w dowolny sposób przełączać włączniki, to jedyna rzecz którą możesz wykonać. W jaki sposób ustalić, która żarówka jest która?

Może przyda Ci się mała wizualna wskazówka.

Przetestuj swoją wiedzę i doświadczenie

Okazuje się, że osoby z dużym doświadczeniem zawodowym a niekoniecznie dużą wiedzą teoretyczną, potrafią to rozwiązać błyskawicznie. Jestem ciekaw jak Tobie pójdzie.

Rozwiązania piszcie w komentarzach. Zachęcam do zabawy.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl