Szybkie i bezpieczne ezakupy za pomocą jednego loginu i hasła?

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających - kompletny budżet domowy w wersji komercyjnej - Finanse Domowe 2

Ezakupy jednym hasłem

Znalazłem nowy interesujący sklep internetowy. Może warto coś kupić? E tam, znowu trzeba zakładać konta, hasła, podawać dane do wysyłki. Dam sobie spokój, poszukam gdzie indziej Cóż. Znowu wrodzone lenistwo daje się we znaki :(.

Z pamiętnika internauty...

Typowy tok myślenia wielu z nas. Niestety bardzo często scenariusz ten powtarza się w nieskończoność. Kolejny portal, nowy użytkownik i hasło, żeby nieco zmylić intruza (czytaj hackera).

Jestem ciekaw gdzie zapisujesz swoje dane, służące do uwierzytelnienia? Przychodzi taki moment, że notes czy "odpowiednio tresowane" struktury naszego mózgu przestają wystarczać, aby zapamiętać te wszystkie ważne informacje. Wtedy z pomocą mogą przyjść darmowe programy do zarządzania hasłami, które niejednokrotnie szyfrują swoje dane, umożliwiają dostęp po zalogowaniu (hehe znowu hasła) itd. Trzeba jednak pamiętać o kopiach zapasowych a najlepiej dodatkowo gdzieś trzymać te dane w formie papierowej.  Tylko gdzie - oto jest pytanie?

Istny koszmar internauty.

Warto zatem poznać dość ciekawą propozycję z ceneo.pl, która choć w części może zrekompensować naszą frustrację i uczynić zakupy online wygodne, szybkie i bezpieczne.

Mam na myśli usługę - Kup na CENEO.

Kup na CENEOUsługa „Kup na Ceneo” umożliwia dokonywanie zakupów bezpośrednio na Ceneo, bez konieczności przechodzenia na stronę sklepu. Proces zakupowy jest bardzo intuicyjny i bezpieczny – kupujący wypełnia prosty formularz zamówienia, może także zalogować się korzystając ze swojego konta na allegro. Każda transakcja jest objęta Programem Ochrony Kupujących.

Możliwe jest zatem posiadanie jedynie konta na Allegro, aby dokonać pełnej transakcji w wielu sklepach. Ba, nawet nie musisz się rejestrować, wystarczy, że wypełnisz krótki formularz uzupełniając tylko dane do wysyłki. W tym przypadku nie można jednak skorzystać z opcji „Płatność przy odbiorze”.

Zatem jeden login i hasło w zupełności wystarczą do udanych zakupów w sieci.

W chwili obecnej usługa jest wprowadzana stopniowo i obejmuje następujące kategorie:

Docelowo zakładka "Kup na Ceneo" ma się znaleźć we wszystkich produktach. Dodam, że usługa jest całkowicie bezpłatna, to znaczy z tytułu zakupów nie ponosi się żadnych dodatkowych kosztów. Cena produktu jest identyczna jak w konkretnym sklepie. Co to jest koszyk Ceneo i inne ważne pytania i odpowiedzi znajdziesz na stronie -  Jak to działa?

Pewnie są też jakieś minusy, nie można tylko słodzić. Osobiście nie znalazłem. Pojawiły się jednak w sieci rzekome informacje o "przetrzymywaniu wpłat" przez serwis. Podobno czasem trzeba poczekać dzień lub dwa dni dłużej niż poprzez bezpośredni zakup w wybranym sklepie. Jestem w stanie w to uwierzyć, jednak nie sądze, aby było to nagminne.

Warto jeszcze wspomnieć o ciekawym programie lojalnościowym na CENEO - Łowcy nagród. W wielkim skrócie - za zakupy zbierasz punkty, które następnie możesz wymieniać na wartościowe nagrody. Przy dużej liczbie transakcji propozycja wydaje się interesująca.

Podsumowując, być może jest to krok w dobrym kierunku. Usprawnienia transakcji online będą z czasem bardzo ważną kwestią, gdyż z roku na rok gwałtownie rośnie ich liczba i znaczenie.

W mojej ocenie system uwierzytelniania poprzez login i hasło musi w końcu umrzeć śmiercią naturalną. Nie jest to najlepsze rozwiązanie pod wieloma względami. Co będzie przyszłością? Tego niewiem. Jestem zaś pewien, że Internet przyszłości będzie zupełnie inną bajką a archaizmy uwierzytelniania użytkownika zmienią się diametralnie.

Obawiam się jednak (nie chcę użyć słowa boję się), że nowe rozwiązania, które opanują świat Internetu, mogą być zbyt drastyczne i nieodwracalne. Może się mylę. Póki co lecę sprawdzić pocztę... Zaraz, zaraz... jakie ja miałem hasło?...

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Wspieramy

Siepomaga.pl