I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Sześciolatki do szkół

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Sześciolatek do szkołyAż ciskają się na usta słowa Henryka Kwinty - źle się dzieje w państwie duńskim (czytaj polskim) - gdy pomyślę o obowiązku szkolnym naszych sześciolatków.

System edukacji gwałtownie pikuje w jakieś ogromne bagno (nie chcę napisać bardziej dosadnie) a przyszłość naszych dzieci widoczna jest w coraz groźniejszych barwach. Najgorszy jest fakt, że "cudowna" reforma programowa jest wymyślona i forsowana jedynie przez rząd, z którym nikt się nie zgadza a jakiekolwiek próby rozmów z rodzicami, czy nauczycielami są bagatelizowane i kończą się fiaskiem.

W jedności jednak siła. Jak na dłoni widać, że protest przybiera coraz bardziej na znaczeniu. Myślę, że dobro naszych dzieci zwycięży a Ministerstwo zweryfikuje swoje najbliższe plany.

Mam tylko nadzieję, że po kolejnych wyborach system edukacji w Polsce znów powróci do czasów świetności. Jestem pewien, że nowa władza, choć w części, wróci do starego, sprawdzonego systemu nauki. Oczywiście zmiany i reformy są niezbędne, lecz mądre i przemyślane, zamiast bezsensownego małpowania od jedynie słusznych wzorców Unii Europejskiej.

Niestety pewien eksperyment edukacyjny, dotknie, czy tego chcemy czy nie, dzieci, które obecnie kształcą się placówkach oświatowych.

W wywiadzie z Panią Dorotą Dziamską z Pracowni Pedagogicznej im. prof. Ryszarda Więckowskiego, można znaleźć wiele ciekawych spostrzeżeń i zagrożeń, związanych z wysyłaniem 6-latków do szkoły.

Przeczytaj, bo warto.

Powyższy tekst pisałem, jeszcze przed odrzuceniem przez sejm możliwości referendum w tej sprawie. Na dzień dzisiejszy, kto wie jak bedzie dalej...

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl