I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Pozytywne myślenie a wiara

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Pozytywne myślenie a wiaraJakiś czas temu spotkałem się z opinią wygłoszoną przez księdza, że pozytywne myślenie to nic innego, jak bardzo sprytny podszept szatana. Stwierdzenie bardzo odważne, tylko zastanówmy się czy prawdziwe. Dlaczego pewna część kościoła katolickiego właśnie tak uważa? Jakie mogą mieć argumenty i dowody?

Jedynym sensownym argumentem wydaje mi się pewne uproszczenie tezy, że możesz dokonać wielkich rzeczy wyłącznie wtedy, gdy będziesz w to bardzo mocno wierzył i ufał jedynie sobie, a tym samym negował istnienie mocy nadprzyrodzonej, przypisując osiągnięty cel tylko i wyłącznie sobie.

Krotko mówiąc – Boga nie ma – a wszystko co osiągasz, zależy jedynie od Twojego myślenia i działania. Tak, można by się obawiać podobnego podejścia do tematu. Rozumiem, że taka interpretacja leży u podstaw tezy o złym działaniu szatan.

Myślę jednak, że prawda jest zupełnie inna (oczywiście, przy założeniu, że sam nie jestem opętany). Czyż Jezus sam niejednokrotnie nie namawiał do wiary tak wielkiej, że można góry przenosić? Dlaczego Bóg ma Cię obdarowywać łaskami i talentami, jeśli sam tego nie chcesz i nie wierzysz, że jest to możliwe? Skoro nie chcesz darów, i nie prosisz o nic, to tym samym nie otrzymujesz tylu „prezentów”, które mógłbyś dostać. Jezus powiedział przecież:

Wszystko, o co w modlitwie prosicie, stanie się wam, tylko wierzcie, że otrzymacie (Mk11,24).

Istotny jest również fragment o uzdrowieniu niewidomych. Jezus zanim to uczynił, zapytał ich w następujący sposób:

Wierzycie, że mogę to uczynić? Oni odpowiedzieli Mu: Tak Panie! Wtedy dotknął ich oczu mówiąc: Według wiary waszej niech wam się stanie! I otworzyły się ich oczy (MT9, 29-30).

Wiara, nawet tak mała, jak ziarnko gorczycy, może zmienić na zawsze Twoje życie. Jest też jednym ze środków, dzięki którym dochodzi się do wyznaczonego celu.

Proś o wszystko, czego potrzebujesz Ty lub inni ludzie, proś świadomie, z radością i wiarą. Proś, a będzie ci dane.

Każdy z nas ma swoje talenty. Mniejsze, większe, czasem ogromne. W latach młodości mamy często wielkie ideały, które z wiekiem przysypuje kurz. Niestety często nie doceniamy ich znaczenia, czasem zapominamy. To błąd. Pamiętaj, nic byś nie osiągnął, jakby nie było Ci dane z góry. Możesz osiągnąć jeszcze więcej, Jezus jest hojny, tylko uświadom to sobie a przede wszystkim uwierz.  

Jestem przekonany, że większość osób, które inwestują w swój rozwój osobisty, pozytywne myślenie i wiarę we własne możliwości, opiera swoje ideały na wartościach duchowych. Nie kłóci się to w żaden sposób z religią, wręcz stanowi idealne uzupełnienie. Stawianie sobie tylko dobrych etycznie i moralnie zadań, szukanie miłości w drugim człowieku, rozwijanie talentów i pasji, pomaganie innym w realizacji swojej drogi życiowej, otaczanie się dobrymi ludźmi, wiara w drugiego człowieka, to tylko niektóre przykłady zachowań godnych polecenia.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl