I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Nie chcę być nieśmiały - praktyczne porady jak pokonać swoją nieśmiałość

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Czy zastanawiałeś się jak nie przejmować się tym, co inni o nas pomyślą, a może brak Ci pewności siebie i odpowiedniej samooceny? Często myślisz negatywnie i  miewasz doły?

Jeżeli odpowiedziałeś pozytywnie na powyższe pytania, oznacza to, że Ty również możesz mieć

problem z nieśmiałością.

Zjawisko to, wbrew pozorom, dotyczy bardzo dużej grupy ludzi.

 

 

Śmiem twierdzić, że podstawą wielu (a może nawet wszystkich) problemów człowieka jest tylko JEDEN czynnik - STRACH. Boimy się o zdrowie swoje i  innych, widzimy niepewną przyszłość, analizujemy, czy spłacimy kredyt, czy znajdziemy odpowiedniego partnera w życiu, myślimy jak wychować dziecko lub dobrze wypaść w pracy. Przykładów można by mnożyć. Zauważ, że wszędzie u podstaw leży właśnie strach lub lęk przed czymś. Poza tym człowiek chyba podświadomie zawsze boi się nowego, musi  najpierw dotknąć, doświadczyć, aby ten początkowy strach nieco ukryć w zakamarkach swojego umysłu.

Strach jest również takim korzeniem, z którego wyrasta np. nieśmiałość. Ten korzeń może zostać posadzony gdzieś dawno  temu w dzieciństwie, nawet możemy już tego nie pamiętać. Wystarczy, że raz pewien rodzaj lęku zalęgnie się w naszej głowie i niestety może już pozostać  na zawsze. Bardzo trudno potem taką ranę zagoić. Są jednak sposoby aby z takim "kompanem"  się zaprzyjaźnić, czasem polubić aż wreszcie ostatecznie pokonać.

Warto sobie uświadomić jakie strachy mieszkają w Twojej głowie, czego tak naprawdę się lękasz, a wtedy być może walka z nieśmiałością będzie dużo łatwiejsza.

Chcesz wiedzieć więcej o swojej nieśmiałości oraz poznać praktyczne techniki radzenia sobie z nią? Pozycja, którą warto przeczytać od deski do deski to praktyczny ebook Aleksandra Łamka - Nieśmiałość - jak się jej pozbyć? Poznaj najskuteczniejsze sposoby walki z nieśmiałością.

Przeczytaj darmowy fragment

Nieśmiałość - jak się jej pozbyć?

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl