Moja lista eprezentów na 2014 rok (a może pod choinkę ;)

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających - kompletny budżet domowy w wersji komercyjnej - Finanse Domowe 2

Moja lista prezentów na 2014 rok (a może pod choinkę)Zbliża się koniec roku, czas podsumowań, nowych planów. Niniejszy artykuł jest okrągłym, setnym artykułem na moim blogu, od początku jego założenia (mniej więcej od roku). Ach…, jak ten czas szybko mija. Mogło być troche więcej, choć i tak cieszę się, że znalazlem czas, chociaż na tę pierwszą setkę. Oczywiście byly lepsze i gorsze momenty, jak w życiu. Teraz pora pomyśleć i nastawić się na nowe, w nowym 2014 roku.

Zacznę od słowa pisanego. Od czasu, gdy mam czytnik książek, rzadko kupuję egzemplarze materialne, takie, które można dotknąć, powąchać, przekartkować. Raczej stawiam na ebooki.

Tak sobie wstępnie planuję zakup kilku ciekawostek w przyszłym roku, które być może również Tobie przypadną do gustu. Zobacz, co mnie zainteresowało.

Obłęd 44 - Piotr Żychowicz

Bestselerowa pozycja historyczna z 2013 roku jest nowatorskim spojrzeniem na nieznaną historię powstania warszawskiego, określana mianem "szatańskich wersetów polskiej prawicy". Śmiałe teorie, mało popularne opisy rzeczywistych wydarzeń (nie zawsze pozytywne dla powstańców). Wyjątkowe opinie o skutkach powstania, ciekawe spostrzeżenia na temat decyzji Polskiego Państwa Podziemnego. Tyle w telegraficznym skrócie, na chwilę obecną wiem o tej publikacji, po przeczytaniu kilku fragmentów. To wystarczyło, wiem, że warto ją kupić.

Kosmos Einsteina - Michio Kaku

Opowieść, w której biografia słynnego uczonego splata się z jego dziełem, ukazując Wszechświat takim, jakim widział go Einstein. Pozwala bardziej zrozumieć sens czasu i przestrzeni. Przynajmniej mam taką nadzieję, że zrozumiem nieco więcej z tej zagmatwanej, jak mi się wydaje teorii, która odmieniła losy świata. Znam autora książki z wielu programów popularnonaukowych. To odkrywca i fizyk Michio Kaku. Może kojarzysz go z Discovery Science? Sposób, w jaki wyjaśniał różne teorie fizyczne, zawsze był atrakcyjny i wyjątkowy a zarazem czytelny i zrozumiały nawet dla laika, dlatego jestem pewien, że będzie to kolejny rodzynek w mojej biblioteczce.

Biblia e-biznesu - praca zbiorowa

Jeszcze ciepłe wydanie pełnego kompendium wiedzy o e-biznesie. Począwszy od sposobów pozyskania funduszy na rozwój, poprzez szczegółowe opisy strategii sprzedaży, spraw technicznych obsługi sklepów internetowych, reklamy, najdrobniejszych niuansów problematyki e-commerce, skończywszy na zagadnieniach prawnych prowadzenia własnego biznesu w sieci. Autorami książki jest grupa ekspertów, którzy zebrali niezwykle praktyczną wiedzę w jednej publikacji. Dla kogoś, kto ma swoją działalność lub zamierza dopiero otworzyć wrota swojego e-biznesu, pozycja wręcz obowiązkowa a na pewno idealny prezent.

Dokąd zmierza świat - Grzegorz Kołodko

Niezwykle wciągająca opowieść o współczesnej ekonomii, widziana oczyma prof. Kołodki. Trafne spostrzeżenia, wizje naprawy świata, sporo wyjaśnień związanych ze światem finansów i bankowości. Jak dla mnie, smaczny kąsek do przegryzienia. Czytając naprędce w Empiku krótki fragment, wiedziałem już, że będzie niczym woda na młyn moich zainteresowań.

Biblia (w wersji mobi) - Ewangeliści

Jako chrześcijanin warto mieć tę publikację zawsze pod ręką. Bóg przemawia do człowieka głownie słowem, dlatego słowo, które zmienia świat, może zmienić również moje wnętrze, a przynajmniej, co jakiś czas przypomni, co jest najważniejsze w życiu.

Pokój - Emma Donoghue

To dopisałem dosłownie przed chwilą. Czytając recencje nie mogłem się oprzeć. Pokój -  będzie chyba pierwszym kąskiem na mojej liście. Opowiedziana głosem 5-letniego chłopca, ciepła i wzruszająca powieść nominowana do prestiżowej nagrody Bookera. Poniżej kawałek recenzji - dla mnie bomba.

Dla pięcioletniego Jacka Pokój jest całym światem. To tu się urodził, to tu bawi się i uczy ze swoją mamą. Na noc mama układa go do snu bezpiecznie w szafie na wypadek, gdyby przyszedł Stary Nick. Dla Jacka Pokój jest domem, dla jego Mamy więzieniem, w którym została zamknięta przed siedmioma laty. Dzięki ogromnej determinacji, pomysłowości i bezgranicznej matczynej miłości udało jej się stworzyć dla synka namiastkę normalności. Niestety ciekawość chłopca rośnie z wiekiem i Mama zdaje sobie sprawę, że Pokój nie wystarczy mu na długo…

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
10 + 5 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Wspieramy

Siepomaga.pl