Lubisz czytać? Dowiedz się dlaczego kupiłem e-czytnik

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających - kompletny budżet domowy w wersji komercyjnej - Finanse Domowe 2

Czytniki KindleRozumiem, że uwielbiasz czytać, ja również. Od kilku miesięcy jestem uzytkownikiem czytnika Kindle PaperWhite. Po tym krótkim okresie używania, mogę z dumą stwierdzić, że był to strzał w dziesiątkę.

Może zacznę od początku, zatem pamiętam doskonale czasy, gdy wertowałem tradycyjne książki w formie papierowej. Nie ukrywam, że miało to swój urok. Pachnący druk, przyciągająca okładka, niekiedy specyficzny format.

Dla mnie jednak, półki uginające się pod naporem opasłych ksiąg czy niewielkich publikacji, powoli, lecz systematycznie, zaczynały alarmująco się zniekształcać. Kolejna książka stanowiła istotny bagaż w domowej biblioteczce.

Oczywiście bywało, że książki zmieniały chwilowo właściciela i nie mogłem się później ich doszukać. Miałeś również takie chwile? Poza tym wiadomo, im dana pozycja była częściej eksploatowana, jej stan fizyczny coraz bardziej odbiegał od ideału.

Cóż jeszcze moge dodać? Chociażby wyszukiwanie interesujących mnie fragmentów często było nie lada wyzwaniem.

I teraz nadchodzi ten moment. Moment, w którym zdecydowałem się zainwestować nieco kapitału, aby sfinalizować to, jakże nietypowe urządzenie. W sumie stało się to całkiem przypadkowo. Mój Kindelek dotarł do Polski bardzo okrężna drogą - poprzez Stany Zjednoczone, później Afganistan i na końcu zawitał do Polski. Pamiętaj, że były to czasy, gdy nie można jeszcze było zakupić go u nas w kraju. Dlaczego tak? To już jest miejsce na całkiem inną historię...

Pierwsze zapoznanie się z magicznym narzędziem do czytania nie było łatwe. Pamiętam, że początkowo nie był jakoś nad wyraz intuicyjny. Dopiero po krótkim i spokojnym przewertowaniu opcji wraz z samouczkiem, wydał się jednak w miarę normalny.

Dzisiaj z całą odpowiedzialnością mogę podać listę 8 powodów, dla których warto kupić swój pierwszy czytnik eksiążek (w kolejności od najważniejszych):

 

 1. Oszczędność miejsca, to jeden z głównych plusów tej inwestycji. Mój PaperWhite ma wbudowane 2GB pamięci. Można tam zapisać naprawdę sporo ebooków (nawet 3500 - pomyśl teraz o swojej biednej półce).
 2. Niesamowita wygoda czytania, dzięki technologi E-ink (w moim przypadku dodatkowo regulowane podświetlenie ekranu). Ponadto skalowanie i wybór czcionki, wielkość interlinii.
 3. Okrutna żywotność baterii - przy wyłączonym WiFi nawet do 3 miesięcy.
 4. Kindle pamięta ostatnią stronę, na której zakończyłeś czytanie. Po otwarciu czytnika, dosłownie w mgnieniu oka, ją widzisz. Możesz czytać nawet kilka książek naraz. Nie musisz już szukać zakładek.
 5. Obsługa wielu słowników. Po przytrzymaniu palca na wyrazie, możesz od razu zapoznać się z jego definicją w dowolnym zainstalowanym słowniku. Bomba, jeżeli chodzi  o naukę języków obcych.
 6. Wyszukiwanie prawie jak w google. Wewnętrzna wyszukiwarka momentalnie wyszukuje wpisaną frazę we wszystkich zbiorach, które znajdują się w urządzeniu. Kolejna rewelacja.
 7. Cała masa dodatkowych funkcji typu: robienie i przeglądanie notatek, dzielenie się fragmentami w sieciach społecznościowych, zakupy książek elektronicznych bez wychodzenia z domu, synchronizacja z innymi urządzeniami mobilnymi.
 8. A przede wszystkich uwierz mi, że dopiero teraz zaczniesz czytać naprawdę sporo.

Jeżeli jeszcze się zastanawiasz, mogę tylko utwierdzić Cię w przekonaniu, że nie będziesz zawiedziony.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
1 + 0 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Wspieramy

Siepomaga.pl