finanse

Strona główna -> Finanse -> Jak oszczędzać? | Budżet domowy | Najlepsze lokaty

1001 sposobów jak ograniczyć wydatki domowe

Michał SzafrańskiŁysy gość po czterdziestce, z dużym poczuciem humoru, niewyobrażalną pasją, do tego co robi, a przede wszystkim wielką charyzmą i osobowością, która dzieli się z ludźmi. To ktoś, kogo warto poznać. Ma na imię Michał.

Już dawno miałem zamiar coś o nim napisać, ale nigdy nie mogłem znaleźć choć odrobiny wolnego czasu. Dzisiejszy artykuł Michała był jak solidny kopniak motywacji. Musiałem się nim z Tobą podzielić. Z duma mogę stwierdzić, że strona jakoszczedzacpieniadze.pl jest jedną z najlepszych, jakie miałem okazję ostatnio odwiedzać, zresztą sprawdź sam , a szybko się przekonasz.

Dokąd zmierzają finanse na świecie - czyli gdzie są Twoje pieniądze?

Dokąd zmierzają finanse?Czymże jest pieniądz? Ogarnięty pewnymi refleksjami dotyczącymi funkcjonowania pieniądza w gospodarce, uświadomiłem sobie kilka istotnych zagadnień, o których niewiele się mówi. Chciałem się nimi z Tobą podzielić. Niestety, artykuł ten będzie raczej w tonacji minorowej, bo to, co się dzieje w finansach światowych i i nie tylko, nie napawa optymizmem.

Na początku było ... SŁOWO, a potem był BARTER

Pierwsze kultury plemienne nie znały pojęcia pieniądza. Podstawą była wymiana towar za towar, czyli barter. Szybko okazało się jednak, że nie zawsze było to opłacalne i sprawiedliwe.

Od wprowadzenia metali (zwłaszcza szlachetnych), jako formy kapitału, wykształciło się określenie „pieniądz”. O zastąpieniu produktów konsumpcyjnych, metalami przesądziły własności metali. Były one znacznie bardziej wytrzymałe aniżeli towary konsumpcyjne oraz ich wielkość i forma znacznie zgrabniejsza od towarów i produktów użytkowych, co niezmiernie ułatwiało transport.

Od tamtych czasów pieniądz w zasadzie nie zmienił w istotny sposób swojej definicji, przyjął jedynie nowsze "formy istnienia" i coraz to lepsze zabezpieczenia. Czy aby na pewno?

Przedsiębiorczość, jak ją dobrze wykorzystać w biznesie?

Czy jesteś normalny? Jeżeli tak, nie czytaj dalej tego artykułu. Książka, którą chcę polecić jest zdecydowanie dla drugiej grupy ludzi. Dla ludzi, którzy nie znają słowa niemożliwe, są odrobinę szaleni, lubią ryzyko, łamią konwenanse ale przede wszystkim żyją i działają z pasją. Cała reszta będzie się tylko nieźle nudzić i podśmiewać. Czy warto?

Ja osobiście byłem ciekaw kim jest Toaletowy Przedsiębiorca i co ciekawego ma do powiedzenia ten, jakże sympatyczny przedsiębiorca a pierwszy fragment książki Mike'a wzbudził we mnie nieodpartą chęć poznania, co będzie dalej. Powiem szczerze nie zawiodłem się. Ba, nawet nie sądziłem, że można tak przewrócić do góry nogami, poukładany na swój sposób mój wewnętrzny ład i porządek w sferze  podejścia do biznesu.

Znaleźć pracę marzeń czy pracować w biurze - jak lepiej wykonywać swoje obowiązki?

Znaleźć pracęKażdy poszukujący nowej, wymarzonej pracy rozpoczyna wielką, ale jakże trudną wyprawę po swój Święty Graal wolności finansowej. Niestety wielu z nas, nigdy nie odnajdzie tego wymarzonego kielicha, jednak jeśli jesteś osobą ambitną z pewnością warto szukać. Każda kolejna posada powoduje, że człowiek na nowo nabiera "wiatr w żagle", budzi się do twórczego myślenia, otrzymuje solidną dawkę pozytywnej motywacji a domowe finanse systematycznie rosną. Zazwyczaj jednak po dłuższym lub krótszym okresie, następuje dziwne rozprężenie, marazm, brak rozwoju i apatia. Nagle po kilku latach pracy, jesteś kompletnie wypalony i znudzony aktualną sytuacją zawodową.

To pierwszy dzwonek do zmiany pracodawcy albo zmian w sposobie pracy.

A może Twój pracodawca, kierownik, menadżer nie potrafią zarządzać ludźmi? Może wystarczy zmienić pewne zasady i diametralnie odmienić sposób pracy, dzięki czemu wzrośnie produktywność, sprzedaż a tym samym Twoje wynagrodzenie? Zapytasz pewnie - co mam na myśli? Właśnie spieszę z krótkim wyjaśnieniem wraz z wiele mówiącym, czasem nawet szokującym materiałem filmowym.

Spokój ducha w finansach

Spokój ducha w finansachAby osiągnąć pełny sukces w życiu istotnych jest wiele czynników. Jednym z ważniejszych na liście jest

wolność finansowa.

Gdy nie martwisz się nieustannie skąd weźmiesze pieniądze na zapłacenie rachunków a czas do końca miesiąca nie dłuży się w nieskończoność, jest to idealna przestrzeń do osiągnięcia sukcesu i spokoju ducha.

Wspieramy

Siepomaga.pl