I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Dzieła sztuki w Internecie

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Sztuka w InterneciePamiętam moje lekcje plastyki, gdy poznawałem dzieła sztuki, wielkich artystów, nurty w malarstwie, perspektywę, rubensowskie kształty... Szkoda, że wszystko to mogłem zobaczyć w jednej słusznej książce, której jakość wydawnicza była mierna. Dzisiaj cały ten cudowny świat można badać, czy wręcz dotykać w Internecie.  Google Art jest fascynującym przykładem zbliżenia sztuki przez duże SZ, do przeciętnego użytkownika.

Niezmierzone ilości dzieł wspaniałych mistrzów w dużych rozdzielczościach, grupowanie kolekcji, rozbudowana wyszukiwarka, tworzenie własnych galerii, porównywanie czy udostępnianie materiałów, to tylko część bogatego pakietu funkcji, które oferuje strona.

A pamiętasz może dawne przedmioty, których dzisiaj nikt już nie wspomina? Aż łza się w oku kręci. Wszystko to miało w sobie wartość. A dzisiaj? Wszystko jest dostępne w Internecie, w coraz to ładniejszym opakowaniu. Cóż, chyba znak czasu. Zastanawiam się tylko, czy dzięki temu dzieciaki łatwiej przyswajają wiedzę, czy może jednak są "ogłupione elektroniką", całym komputerowym światem gier i gadżetów? Mam jakieś nieodparte wrażenie, że chyba to drugie :(

Teraz pora jednak na

Google Art - zdigitalizowaną sztukę w dużej rozdzielczości,

którą sam możesz poczuć i dotknąć. Szczerze polecem, szczególnie pasjonatom malarstwa i studentom akademii sztuk pięknych.

W połączeniu z Wikipedią można poznać pokaźny kawałek historii sztuki.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl