I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Dwuksiążka lub inaczej 2book - wiesz już co to jest?

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Życie nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Niedawno zaciekawiła mnie pewna informacja związania, najogólniej rzecz ujmując, ze sztuką zapisywania ludzkich myśli na kartkach papieru - wytwarzaniem i produkcją ksiązek. W dobie ebooków, tabletów i innych "super wynalazków rodem z matplanety", nowatorskie podejście do tematu stworzenia książki na nowo, wydaje się wręcz szokujące.

Okazuje się tymczasem, że już niebawem

wydawnictwo "Złote Myśli" ma zamiar zaprezentować pierwszą na świecie tzw. dwuksiążkę lub też inaczej 2booka.

Nie chcę zdradzać szczegółów, ale wygląda na to, że jest to całkowita nowość nie tylko w Polsce, lecz również na świecie. Nawet Wikipedia czy Google w chwili obecnej, niewiele mają do powiedzenia w tej materii. To co można odkryć, to szczątki informacji, które mniej więcej szkicują sam pomysł na wygląd dwuksiązki.

Otóż książka taka będzie składała się z dwóch części. To, co znamy z dzisiejszych książek, będzie stanowiło jeden składnik - treść podstawową, natomiast część druga prawdopodobnie będzie miała jakby formę notatnika z linkami do poszczególnych treści tematycznych. Prawdopodobnie będzie ona bardziej interaktywna niż dzisiejsze ebooki. Powinna posiadać możliwość zapisywania własnych notatek czy innych form zapisków.

Sam pomysł, w dużej mierze, opiera się na multiplannerze - bardzo wygodnym i rozbudowanym organizerze polskiej myśli technicznej.

Piszę tak, ponieważ są to w tej chwili tylko moje przypuszczenia, czas pokaże czy miałem rację. Już nie mogę się doczekać pierwszych oficjalnych informacji o 2bookach. Być może wersja elektroniczna nie powstanie nigdy a otrzymamy jedynie wersję papierową.

Więcej informacji o pierwszej na świecie dwuksiążce znajdziesz tutaj - "2Booki w Złotych Myślach", natomiast maleńka garść informacji o samym wyglądzie dwuksiążki - 2book.pl

 

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl