I boję się znów - audiobook - Wanda Półtawska Niezwyciężony - audiobook - Stanisław Lem Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? - audiobook - Monika i Marcin Gajda Kto zabrał mój ser? - audiobook - Spencer Johnson Wyznania egzorcysty - audiobook - Gabriel Amorth Start-up bez pieniędzy - ebook - Mike Michalowicz 5 lat kacetu - ebook - Stanisław GrzesiukDowód - ebook - Eben AlexanderBogać się kiedy śpiszOdrodzenie Feniksa Motywacja bez granic

Droga czy autostrada do sukcesu?

Niezmiernie nam miło, że znalazłeś chwilkę, aby przeczytać ten artykuł.

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym ludziom, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających budżet domowy w wersji - Finanse Domowe 2 - więcej informacji...

Pewnie niejednokrotnie zadawałeś sobie pytanie: dlaczego nie udało się czegoś dokonać, zrealizować? Czy jestem za słaby? Jaki jest powód moich ciągłych niepowodzeń? Pewnie i tak nie dam rady, więc szkoda zawracać sobie głowę i tracić czas.

Pamietaj o jednej zasadzie, o której mawiał Jan Paweł II

Wartościowe rzeczy zawsze kosztują.

Jeżeli osiągnałeś cel bez żadnych kosztów, raczej nie będzie on nic warty. Im więcej trudu a czasem prawdziwej harówki będziesz w stanie ponieść, tym sukces, który ostatecznie osiągniesz będzie miał większą wartość.

Ciężka praca, wytrwałość, motywacja, systematyczność i pozytywna wiara we własne możliwości, to klucz do Twojej wygranej.

Do porażki prowadzi jasna, długa prosta, szeroka jak morze ... autostrada marazmu, pesymizmu i frustracji.

Droga do sukcesu jest niestety wąska i kręta.

Po drodze czeka Cię wiele niepowodzeń i trudności, które najczęściej nie są przypadkiem, lecz wiedz, że to są tylko kolejne doświadczenia, które musisz zgromadzić i nowa wiedza, którą musisz poznać. Innej drogi nie ma.

Być może wiele razy stawiałeś sobie noworoczne postanowienia, które potem przysypał kurz codzienności. Od dzisiaj zacznij na nowo, kolejny już raz. Może tym razem skutecznie?

 • Czy chcesz zmienić w swoje życie na bardziej wartościowe?
 • Czy chcesz osiągnąć małe i duże sukcesy?
 • Czy w końcu jesteś gotowy na zmianę swojego myślenia i podejścia do życia?

Mam nadzieję, że udzieliłeś samych pozytywnych odpowiedzi, gdyby było inaczej, ...cóż, może lepiej opuść tę stronę, szkoda Twojego czasu.

Cieszę się, że jeszcze jesteś. Mam dla Ciebie kilka wskazówek do przekazania. Dotyczą ważnych aspektów procesu pracy nad sobą. Kolejność nie jest aż tak istotna. Ważne, abyś je zastosował.

 • Zacznij czytać o rozwoju osobistym (polecam również niniejszą stronę ;)

Zaprenumeruj czasopisma, kup książki, ebooki, czytaj blogi i strony poświęcone tej tematyce. Po pewnym czasie sam zauważysz, że jesteś innym człowiekiem.

 • Na nowo rozpocznij stawianie celów. Tym razem zrób to dobrze. Sztuka wyznaczania celów wbrew pozorom nie jest sprawą łatwą.
 • "W zdrowym ciele zdrowy duch"- weź sobie do serca tę sentencję.

Zapisz się na siłownię, fitness, kup orbitreka czy hantle. Jeżeli Twoje ciało będzie zdrowe i wypoczęte, umysł będzie równie sprawnie funkcjonował.

 • Przeczytaj artykuł o tym, jak być szczęśliwym. Ten punkt zasadniczo powinien być w punkcie pierwszym, jednak chciałbym go szczególnie wyróźnić.
 • Zastanów się, jakie masz negatywne nawyki.

Postaraj się pracować nad nimi. Spróbuj zamienić je na pozytywne lub całkiem się ich pozbyć. Siła nawyku to ogromna, czasem nieświadoma moc. Pamiętaj o tym, że nawyki można w sobie wypracować. Odpowiednio dobrana dawka może być również dodatkowym sprzymierzeńcem na drodze do sukcesu.

 • Nie myśl o złych rzeczach.
 • Nie rozmyślaj wiele nad zdarzeniami, które były lub dopiero nadejdą.

Ludzie bardzo często przejmują się wydarzeniami, które mają nastąpić a jednak w 50% przyszłość wygląda inaczej. Jak wiadomo strach ma wielkie oczy, więc nie należy przesadnie obawiać się przyszłości.

 • Pamiętaj, nie chodzi o talent lecz o wytrwałość.
 • Pracuj nad poprawną i pozytywną oceną siebie.

Unikaj negatywnych myśli i osądów na swój temat. Wiem, że to trudne, jednak sam wiesz, że to niczego nie zmieni a może Cię tylko zdemotywować lub, co gorsze, spowodować depresję.

 • Pamiętaj, że na drodze do sukcesu ZAWSZE pojawiają się mniejsze lub większe niepowodzenia. Dopóki widzisz na horyzoncie swój cel zawsze możesz wygrać.
 • Unikaj używania pewnych negatywnych wyrazów, np: nienawidzę tego, zrobiłem głupstwo, jestem głupi. Zamień je na wolę coś innego, próbowałem coś odkryć, chwilowo brak mi pomysłów.

Czyż to nie to samo?

 

Zauważ jedną ważna rzecz.

Sukces jest po to, aby dzielić się nim z innymi ludźmi (nie dotyczy zagorzałych pustelników).

Człowiek właśnie do tego jest stworzony. Cóż by Ci przyszło z sukcesu, jeśli nie mógłbyś o nim nikomu powiedzieć?

Sukces ma tyle znaczeń, ile ludzi jest na świecie. Warto zapoznać się z refleksjami kandydatów do tytułu "Człowieka bez barier", którym zadano podobne pytanie: Czym dla Ciebie jest sukces?

Zachęcam do zastanowienia się nad tym, czym on jest dla Ciebie. Przed zabraniem się na poważnie do roboty, proponuję krótkie ćwiczenie rozluźniające, które uspokoi i ubogaci Cię wewnętrznie. Brzmi mniej więcej tak:

Idź na spacer na łono przyrody.

Patrz na świat. Nic nie myśl, nie analizuj, nie wspominaj, nie planuj, nie mów. Po prostu PATRZ.

Po powrocie zrób sobie filiżankę pysznej kawy/herbaty i zastanów się, jak się CZUŁEŚ podczas spaceru.

 

Życzę Ci zmiany myslenia i wielu dalszych sukcesów

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

 • Znaczniki HTML niedozwolone.
 • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
 • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.

E-prasa godna uwagi

Wspieramy

Siepomaga.pl