Audiobooki, które mile wspominam

Finanse domowe

Zgodnie z zasadą, że prowadzenie bloga to pomaganie innym, mamy dla Ciebie wyjątkowy upominek:
program Finanse Domowe  pobierz naprawdę za darmo

Zaś dla wymagających - kompletny budżet domowy w wersji komercyjnej - Finanse Domowe 2

Niebywała choinka...Dzisiaj zacznę troszkę nietypowo...

Zbliża się czas świąt, o czym dobitnie przypominają nam wszechobecne reklamy. Zastanawiam się właśnie, skąd wziąć piękne świąteczne drzewko. Czasem więc zerknę tu i tam. To, co dzisiaj ujrzałem na jednej z wystaw zwaliło mnie z nóg. Mówiąc bardziej ściśle, osłupiałem odczytując cenę. Cudowna, rozłożysta i wypielęgnowana choinka. Ktoś powie, niestety sztuczna, to nie to samo, co żywy okaz pachnącego iglaka. Pewnie przyznam mu trochę racji, ale z różnych względów, to będzie raczej mój top 1 na liście przedświątecznych zakupów.

Na koniec wyjawię dokładną kwotę, a tymczasem proszę Cię, drogi Czytelniku, abyś zastanowił się przez te kilka następnych akapitów, ile byłbyś w stanie zapłacić za choinkę. Jestem ciekaw, jak daleko będziesz od oryginału.

W tak zwanym międzyczasie, chciałbym podzielić się z Tobą moim osobistym wspomnieniem kilku audiobooków, które z czystym sumieniem mogę polecić, czy to na święta do osobistego słuchania, czy też na prezent pod choinkę dla ukochanych. Przypomniałem sobie o nich całkiem przypadkowo, przeglądając ofertę audiobooków wydawnictwa Edycja Świętego Pawła.

  •  Duchowa moc od najznamienitszego egzorcysty świata

Wyznania egzorcystyNiezależnie od tego, jakie masz zdanie na ten temat, jeżeli interesujesz się religią, pozycja Gabriela Amortha - Wyznania egzorcysty (sprawdź na Ceneo), powinna być lekturą obowiązkową. Niektóre treści dla mnie były tak nowe i zaskakujące, że często musiałem je odsłuchać na spokojnie jeszcze raz. Kapłan w niesamowicie drobiazgowy sposób, wyjaśnia nieznane zwykłym śmiertelnikom tajemnice, dotyczące świata duchowego. Czasem przestrzega ale i wyjaśnia. Prawie kompendium wiedzy o egzorcyzmach.

Podkład audio jest więcej niż poprawny. Lektor oddaje bardzo wyraziście atmosferę książki.

Przy okazji może się komuś przyda pomocny link - Egzorcyści w Polsce.

  • Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości?

Rodzice w akcjiJak sama nazwa wskazuje, typowym adresatem książki Moniki i Marcina Gajdów - Rodzice w akcji. Jak dzieciom przekazywać wartości? (sprawdź na Ceneo), są zabiegani, przemęczeni ale szczęśliwi i mądrzy rodzice.

Ułatwienie dla rodziców, którzy podczas codziennych zajęć mogą zdobyć wiedzę, jak troszczyć się o swoje pociechy. Podróżując samochodem, robiąc porządki czy podczas spaceru możemy znaleźć odpowiedzi na wiele pytań związanych z wychowaniem dzieci.

Będąc tatą sam niejednokrotnie zastanawiam się jak powinienem postąpić. Odpowiedzi wcale nie są łatwe. Pamiętam, że po wysłuchaniu książki, pewne kwestie stały się jaśniejsze i bardziej oczywiste. Wiele razy zrozumiałem na nowo swoje zachowania, jak też odczucia mojego dziecka. Tak naprawdę uczę się ciągle bycia super tatą.

Wiem, że stale muszę się rozwijać, a drogowskaz jakim był opisaywany audiobook, z pewnością odcisną pozytywne piętno w moim umyśle. Na pewne jeszcze do niego wrócę,  bo niestety ogrom spraw gdzieś umyka i człowiek najzwyczajniej zapomina, a w kwesti wychowania trzeba być jak Tommy Lee Jones w Ściganym.

  • Kto zabrał mój ser?

Kto zabrał mój ser?Tym razem mam dźwiękową propozycję dla naszych pociech, choć nie tylko. Znam wiele osób dorosłych, dla których książka Spencera Johnsona - Kto zabrał mój ser? (sprawdź na Ceneo) była swoistym kamieniem milowym. To prosta, a zarazem niezwykle mądra, alegoryczna opowieść, odkrywająca najgłębsze prawdy o zmianach dokonujących się w naszym życiu.

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z tych najbardziej oczywistych i prostych rzeczy. Czasem przypomnienie i ugruntowanie z pozoru znanej wiedzy  rodzi wielkie, prawdziwe zmiany życiowe.

Podobnie jak z wyznaczaniem celów, dzieciom i młodzieży należy wskazać prostą, lecz czytelną mapę, wiodącą do rozwiązania osobistych problemów związanych ze zmianami w ich życiu.

 

Życzenia świąteczne

Życzę Ci, na koniec, abyś spotkał na swojej drodze życia samych wartościowych ludzi. Może ktoś, kiedyś, złoży Ci podziękowanie, za to, że spotkał Cię na swojej drodze i że jesteś dla Niego najpiękniejszym prezentem? Wiem, że zasługujesz na To!

Bądź takim wzorem i drogowskazem dla innych a osiągniesz wewnętrzny spokój i zadowolenie.

Tak się rozpędziłem, że już bym prawie zapomniał o wyjawieniu obiecanej kwoty za opisywaną wcześniej choinkę. Wręcz sprawdzałem, czy to nie jest przypadkiem, jakiś kod paskowy. Jednak nie. Na końcu kwoty był wyraźny napis ZŁ. Otóż wierz lub nie, ale okazała choinka na święta w roku 2013 kosztuje..... 3800 ZŁ.... Słuszną linię ma nasza władza.

Dziękuję za przeczytanie artykułu. Podobał Ci się? Kliknij "Lubię to" poniżej!

Dodaj komentarz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.
3 + 8 =
Rozwiąż proszę powyższe zadanie matematyczne i wprowadź wynik.

Wspieramy

Siepomaga.pl